banner image
BİZ KİMİZ

girl image
BİZ KİMİZ?

Ataç Architecture

Ataç Architecture, Nuri Ataç ve Cansu Ataç kurucu ortakları tarafından kurulmuş bir mimarlık firmasıdır. Mimarlık, İç Mimarlık, Mimari Tasarım, Dekorasyon ve restorasyon gibi çok yönlü bir hizmet skalamız mevcuttur.

NURİ ATAÇ MİMAR (ARCHİTECTURE)

11.08.1975 Aydın doğumluyum. Eğitimci bir ailenin evladıyım. İlk,orta ve lise eğitimimi İzmir'de tamamladım. Lise eğitimimi İzmir Atatürk Lisesinde tamamladım. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü kazandım. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldum. 1997 yılında Kuşadası'nda Ataç Mimarlık Mühendislik Proje LTD. ŞTİ. ni kurdum ve serbest Mimar olarak çalışmaya başladım. 2 Dönem Kuşadası Mimarlar Odası Temsilciliği Yönetim Kurulundaydım. Hala serbest mimarlığa devam etmekteyim. Gelecek nesillere fonksiyonel, estetik yaşanabilir mekanlar ve yapılar yapmayı kendime hedef olarak benimsedim. Mimarinin bir yaşam tarzı olduğunu ve mimarlığın kişiler üzerinde Psikolojik, sosyolojik etkileri olduğunu düşünmekteyim.

CANSU ATAÇ İÇ MEKAN TASARIMCISI (İNTERİOR DESİGN)

Ataç mimarlık bünyesinde İç Mekan Tasarımcısı olarak çalışmaktayım.Sanat ve Tasarım, toplumsal yaşamın temelini oluşturan kültür, tarihsel sürecin bir ürünüdür. İç Mekân Tasarımı da bu alanın içindedir. İnsanların yaşadıkları mekânları estetik, fonksiyonellik ve teknolojiyi bir arada kullanarak kendi kültür ve geleneklerine ait özgün tasarımları geliştiriyor ve kullanılması üzerine çalışıyorum. Ve bu alanda kendimi geliştirmeyi hedefliyorum.

girl image